D5 Winter STaC

D5
Dec 4 - Dec 10


Wednesday Eve Open Pairs - 23.5 Tables / Based on 22 Tables

MPs A B C Names Score
6.00
1
1

Helen Dunn - Pauline Sostarich; South Side Duplicate Club 66.67%
4.50
2


Chet Mody - Francis Tseng; Erie BA Unit 127 64.17%
3.38
3
2
1
Thana Moussa - Summer Rifkah; Altoona DBC 63.28%
2.53
4
3
2
Tim Glass - Larry Puntureri; South Side Duplicate Club 63.14%
1.90
5
4
3
Amy Lund - Mary Tseng; Erie BA Unit 127 62.08%
1.42
6


Lynn Rafferty - Jo Anne McDowell; South Side Duplicate Club 60.90%
1.25
7
5

Anthony Sobota - Sally Sobota; South Side Duplicate Club 58.97%
1.32
6

Barbara Marinak - Bruce Baldwin; Altoona DBC 57.50%
1.32

4
Edward McCauley - William Pounds; Altoona DBC 57.04%
1.08

5
Jane Yusavage - Tom Yusavage; Erie BA Unit 127 55.42%
0.76

6
Roland Mariani - Frank Smith; Erie BA Unit 127 55.00%

Wednesday Eve Small Games - 3.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.44
1
1

Jacky Fuller - Bruce Cahoon; Medina Bridge Club 56.00%
1.83
2
2

Ed Labelle - Dorothy Piovano; Medina Bridge Club 55.00%

Wednesday Eve Inv Pairs - 5.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.25
1
1
1
Gabe Tannenbaum - Jack Cukierman; Delaware Wed Night DBC 65.50%
1.69
2
2
2
Sam Grossman - Ed Harman; Delaware Wed Night DBC 55.50%
1.27
3
3
3
Sandra Marcussen - Nancy Acara; Delaware Wed Night DBC 54.00%
0.95
4
4

Bill Rich - Carolyn Siracuse; Delaware Wed Night DBC 53.00%

Wednesday Eve Open Pairs Wednesday Eve Session

Section A

MPs A B C Names Score
2.34
1
1

Helen Dunn - Pauline Sostarich; South Side Duplicate Club 66.67%
1.64
2
2
1
Tim Glass - Larry Puntureri; South Side Duplicate Club 63.14%
1.17
3


Lynn Rafferty - Jo Anne McDowell; South Side Duplicate Club 60.90%
0.82
4
3

Anthony Sobota - Sally Sobota; South Side Duplicate Club 58.97%
0.53
5
4

Jack Amstutz - Brenda Merkich; South Side Duplicate Club 54.81%
0.39
6
5

Mildred Artman - Jon Oheren; South Side Duplicate Club 53.53%
0.55

2
Beverly Titzel - Gene McConnell; South Side Duplicate Club 48.08%

Section A

MPs A B C Names Score
2.16
1


Chet Mody - Francis Tseng; Erie BA Unit 127 64.17%
1.51
2
1
1
Amy Lund - Mary Tseng; Erie BA Unit 127 62.08%
1.08
3
2
2
Jane Yusavage - Tom Yusavage; Erie BA Unit 127 55.42%
0.76
4
3
3
Roland Mariani - Frank Smith; Erie BA Unit 127 55.00%
0.43
5


Barbara Grzegorzewski - Doris Kirsch; Erie BA Unit 127 53.33%
0.46
4

Jim Davis - Ido Millet; Erie BA Unit 127 52.08%
0.33

4
Barb Spencer - Joanne Ende; Erie BA Unit 127 50.42%

Section A North-South

MPs A B C Names Score
1.88
1
1

E. Helen Gorsuch - Tudor Trifan; Altoona DBC 67.79%
1.32
2
2

Barbara Marinak - Bruce Baldwin; Altoona DBC 57.50%
0.94
3
3
1
Ted Shade - Phyllis Robbins; Altoona DBC 54.44%
0.66
4
4

Jean Keller - Jean Green; Altoona DBC 54.21%
0.52

2
Marcia Dravis - Dave Dravis; Altoona DBC 48.50%

Section A East-West

MPs A B C Names Score
1.88
1
1
1
Thana Moussa - Summer Rifkah; Altoona DBC 63.28%
1.32
2
2
2
Edward McCauley - William Pounds; Altoona DBC 57.04%
0.94
3
3
3
David Maletta - Akbar Samii; Altoona DBC 54.44%
0.66
4
4
4
Bea Stevens - Mary Moran; Altoona DBC 53.79%

Wednesday Eve Small Games Wednesday Eve Session

Section A

MPs A B C Names Score
1.50
1
1
1
Jacky Fuller - Bruce Cahoon; Medina Bridge Club 56.00%
1.05
2
2
2
Ed Labelle - Dorothy Piovano; Medina Bridge Club 55.00%

Wednesday Eve Inv Pairs Wednesday Eve Session

Section A North-South

MPs A B C Names Score
1.13
1
1
1
Sandra Marcussen - Nancy Acara; Delaware Wed Night DBC 54.00%
0.79
2
2

Bill Rich - Carolyn Siracuse; Delaware Wed Night DBC 53.00%

Section A East-West

MPs A B C Names Score
1.13
1
1
1
Gabe Tannenbaum - Jack Cukierman; Delaware Wed Night DBC 65.50%
0.79
2
2
2
Sam Grossman - Ed Harman; Delaware Wed Night DBC 55.50%