District 5 Masterpoint Races


Mini-McKenney Races

Ace of Clubs Races

2014 2014
2013 2013
2012 2012
2011 2011
2010 2010
2009 2009
2008 2008
2007 2007
2006 2006
2005 2005
2004 2004

Mini-McKenney and Ace of Clubs pages are maintained by the ACBL and updated monthly.

Top Masterpoint Winners for 2013

Top Masterpoint Winners YTD for 2014

Top District 5 Career MPs as of May 1, 2014

 

Rank Changes for August 2014:

 

Unit Player Home New Rank
111 Ralph Beard Canfield, OH Junior Master
111 Julie Modarelli Youngstown, OH Junior Master
111 Holli Richards Bikes, OH Junior Master
116 Bonne Hall East Amherst, NY Junior Master
116 Howard Wilinsky Wiliamsville, NY Junior Master
125 Michael Abraham Cleveland, OH Junior Master
125 Bonnie Stein Beachwood, OH Junior Master
142 Joan Badstibner Pittsburgh, PA Junior Master
142 Esther Burstin Carnegie, PA Junior Master
142 Lot Seacat Pittsburgh, PA Junior Master
142 Leena Shete McKees Rocks, PA Junior Master
148 William Haynes Fairmont, WV Junior Master
148 R. Elizabeth West Bellaire, OH Junior Master
226 Serena Nevant Hermitage, PA Junior Master
226 Marian Smith Sharon, PA Junior Master
111 Glenn Corliss Salem, OH Club Master
111 Anita Gorman C1Nfield, OH Club Master
116 Terrence Camp Buffalo, NY Club Master
125 Marguerite Humphrey Gates Mills, OH Club Master
142 Sidney Pollack Pittsburgh, PA Club Master
142 Shirley Smith Bethel Park, PA Club Master
213 Jacqueline Cassel Canton, OH Club Master
226 Beverly Titzel Greenville, PA Club Master
107 Margaret Niemeyer Silver Lake, OH Sectional Master
111 Irene Ashead Boardman, OH Sectional Master
111 Gary Singer Youngstown, OH Sectional Master
116 Eugene Nawotniak Clarence, NY Sectional Master
116 Sandra Rifkin Buffalo, NY Sectional Master
116 Martha Welte Buffalo, NY Sectional Master
125 Huei Rong Chern Westlake, OH Sectional Master
125 Joan Daley Cleveland, OH Sectional Master
125 Corinne Healey Gates Mills, OH Sectional Master
125 Anne Hunter Gates Mills, OH Sectional Master
125 J Hunter Gates Mills, OH Sectional Master
125 Sally Neville Chagrin Falls, OH Sectional Master
127 Betty Motsch Erie, PA Sectional Master
142 Barbara Anderson Pittsburgh, PA Sectional Master
142 Grant Anderson Pittsburgh, PA Sectional Master
142 Lynn Bullions Pittsburgh, PA Sectional Master
142 Prakash Shete McKeesrocks, PA Sectional Master
142 Bruce Stephen Pittsburgh, PA Sectional Master
148 Marcella Welton Morgantown, WV Sectional Master
213 Isabelle Seaman Canton, OH Sectional Master
229 Tim Glass Bessemer, PA Sectional Master
111 J Geier Struthers, OH Regional Master
111 Franklin Powers Youngstown, OH Regional Master
142 Ruth Ann Boyd Monroeville, PA Regional Master
142 Marla Slusky Pittsburgh, PA Regional Master
213 Velda Holtgreive Canton, OH Regional Master
116 Carl Hasselback Williamsville, NY NABC Master
142 Charles Harff Sewickley, PA NABC Master
142 Marie Kilian Pittsburgh, PA NABC Master
213 Philip Laier Canton, OH NABC Master
142 Susan Israelson Murrysville, PA Adv NABC Master
107 Kenneth Gibson Stow, OH Life Master
107 Wendy Gibson Stow, OH Life Master
125 Arthur Heuer Cleveland, OH Life Master
125 Lauren Redeker Pepper Pike, OH Life Master
127 Bob Blodgett Harborcreek, PA Life Master
116 Paul Zittel Eden, NY Bronze Life Master
125 Martha Thompson Pepper Pike, OH Bronze Life Master
107 Linda Gracey Twinsburg, OH Silver Life Master
107 Marvin Shapiro Akron, OH Silver Life Master
111 Margery Cooksey Canfield, OH Silver Life Master
125 Charles Kelley Olmsted Twp, OH Silver Life Master

 

 

Contact the District 5 Webmaster